- Obsługa wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (35 godzin) – dla jednej osoby bezrobotnej. (Liczba osób może ulec zmianie).
Zgodnie z Zasadami wyboru instytucji szkoleniowej do przeprowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej: „W przypadku zaistnienia konieczności zorganizowania szkolenia o podobnej tematyce w okresie sześciu miesięcy od dnia rozeznania rynku usług szkoleniowych możliwe będzie wykorzystanie złożonych wcześniej propozycji szkoleniowych. Podpisanie umowy nastąpi z instytucją szkoleniową, która została wybrana do przeprowadzenia szkolenia we wcześniejszym terminie, po szczegółowych uzgodnieniach dotyczących warunków realizacji szkolenia (np. terminu realizacji szkolenia, liczby osób, miejsca realizacji szkolenia)".
-
WARUNKI:
- Aktualny wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.
- Posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowanie odpowiednią bazą techniczną, niezbędną do realizacji szkolenia.
-
WYMAGANIA:
- Dysponowanie odpowiednią kadrą wykładowców prowadzącą zajęcia teoretyczne i praktyczne.
- Dysponowanie odpowiednią bazą techniczną niezbędną do przeprowadzenia zajęć (warunki lokalowe do prowadzenia wykładów oraz park maszynowy wraz z placem manewrowym, a także warunki socjalne i wyposażenie dydaktyczne).
- miejsce odbywania zajęć teoretycznych i praktycznych spełniało standard szkoleniowy pod kątem dostępności zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 ze szczególnym uwzględnieniem Załącznika nr 2. Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027.
- materiały szkoleniowe były przygotowane w sposób dostępny i udostępnione uczestnikom szkolenia, co najmniej w wersji elektronicznej zgodnie z dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 ze szczególnym uwzględnieniem Załącznika nr 2. Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027.
-
ZAKRES SZKOLENIA powinien uwzględniać m.in.:
- Wymagania kwalifikacyjne dla osób obsługujących urządzenia transportu bliskiego podlegające dozorowi technicznemu;
- Rodzaje urządzeń transportu bliskiego podlegające dozorowi technicznemu;
- Udźwig i grupa natężenia pracy;
- Pojęcie stateczności urządzenia;
- Budowa urządzeń. Budowa urządzenia właściwego dla grupy, kategorii i rodzaju (przeznaczenia);
- Mechanizmy oraz ich budowa i działanie;
- Urządzenia zabezpieczające stosowane w urządzeniach transportu bliskiego;
- Wyposażenie elektryczne (hydrauliczne, pneumatyczne);
- Obsługa UTB: czynności obsługującego przed przystąpieniem do pracy, w czasie pracy i po zakończeniu pracy, sterowanie mechanizmami urządzeń ogólnego przeznaczenia i specjalnych, sprawdzenie działania urządzeń zabezpieczających i hamulców itp., zasady ogólne i zasady szczegółowe;
- Współpraca z hakowymi;
- Praca w specyficznych warunkach jak np.: praca zespołowa urządzeń, transport ładunku przez otwory w stropach, transport ludzi w koszu, praca w warunkach kolizyjnych, praca w pobliżu na powietrznych linii energetycznych itp.;
- Zasady bezpiecznej eksploatacji urządzeń zasilanych gazem (LPG, CNG);
- Warunki bezpiecznej pracy;
- BHP przy obsłudze urządzeń;
- Niebezpieczne uszkodzenie / nieszczęśliwy wypadek – procedury postępowania;
- Zajęcia teoretyczne i praktyczne.
-
OFERTA MUSI ZAWIERAĆ:
- Formularz propozycji szkoleniowej do przeprowadzenia szkolenia (Załącznik Nr 1)
-
TERMIN REALIZACJI:
- Rozpoczęcie szkolenia najpóźniej w terminie do 30 dni od dnia poinformowania przez tut. Urząd o powierzeniu realizacji szkolenia. Zakończenie szkolenia najpóźniej do 30.11.2024 r. Dokładny termin realizacji szkolenia zostanie ustalony po wyłonieniu jednostki szkoleniowej.
-
KRYTERIUM OCENY OFERTY:
- Zasady wyboru instytucji szkoleniowej do przeprowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej (Załącznik Nr 2).
-
INFORMACJE KOŃCOWE:
- Ofertę szkoleniową zgodną z załączonym Formularzem propozycji szkoleniowej do przeprowadzenia szkolenia (kursu) oraz Zasadami wyboru instytucji szkoleniowej do przeprowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej należy złożyć do dnia 20.09.2024 r. do godz. 15:30.
- Ofertę szkoleniową prosimy składać osobiście lub przesyłać pocztą na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 33, 33-200 Dąbrowa Tarnowska (pok. 17, I piętro).
Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej dokona analizy wszystkich otrzymanych w tym zakresie ofert szkoleniowych w oparciu o „Zasady wyboru instytucji szkoleniowej do przeprowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej" stanowiące Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr 20/V/2024 Powiatowej Rady Rynku Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej z dnia 26.01.2024 r. i skontaktuje się z wybraną Instytucją Szkoleniową.