Nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Print Drukuj

Nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na sfinansowanie lub współfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej ogłasza kolejny nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z  Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie lub współfinansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy.
Kwota  limitu środków KFS wynosi: 38.460,40 zł.
Nabór wniosków prowadzony będzie od dnia 02.09.2024r. do dnia 16.09.2024r. W przypadku niewykorzystania środków na zasadach określonych w niniejszym naborze, przeprowadzony będzie kolejny nabór wniosków o przyznanie środków KFS.

W ramach środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego pracodawca może ubiegać się o sfinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, w tym na:
  • kursy realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą;
  • studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą;
  • egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie kwalifikacji lub uprawnień zawodowych;
  • badania lekarskie i psychologiczne niezbędne do podjęcia kształcenia.
Wysokość dofinansowania wnioskowanego kształcenia wynosi:
  • 100% kosztów kształcenia dla mikroprzedsiębiorców,
  • 80% kształcenia dla pozostałych przedsiębiorców.

Wsparcie w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego otrzymają pracodawcy, którzy wpisują się w jeden z priorytetów ustalonych przez Ministra właściwego ds. pracy w porozumieniu z Radą Rynku Pracy:

  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
  2. wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych.
  4. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie umiejętności cyfrowych.
  5. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej.
  6. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.
  7. Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
  8. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie zarządzania finansami i zapobieganie sytuacjom kryzysowym w przedsiębiorstwach.

KRYTERIA OBOWIĄZUJĄCE PRZY ROZPATRYWANIU WNIOSKU:

  1. zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na rok 2024;
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z  potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
  3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
  4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
  5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
  6. plany dotyczące dalszego zatrudnienia/prowadzenia działalności gospodarczej osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
  7. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku,  z  uwzględnieniem limitów finansowych.
Dodatkowe kryterium oceny:
  1. Uzasadnienie potrzeby odbycia kształcenia ustawicznego, przy uwzględnieniu obecnych lub przyszłych potrzeb pracodawcy oraz obowiązujących priorytetów wydatkowania środków KFS.
Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z Zasadami przyznawania środków na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego przez Powiatowy Urząd Pracy w  Dąbrowie Tarnowskiej.
Wniosek o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie lub współfinansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy wraz z załącznikami można składać:
  • osobiście w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, ul.  Marsz. Józefa Piłsudskiego 33, 33 – 200 Dąbrowa Tarnowska (pok. 17, I piętro godz. 7:30 – 15:15.)
  • lub za pośrednictwem operatora pocztowego lub firmy kurierskiej (decyduje data wpływu wniosku do urzędu);
  • lub drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP jako pismo ogólne do Urzędu, do którego należy dołączyć podpisany wniosek wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami (tylko i wyłącznie w formacie PDF). Wniosek złożony w formie elektronicznej musi być podpisany bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej
W przypadku wniosków przesłanych drogą elektroniczną decyduje data i godzina wpływu na platformę ePUAP – do dnia 11.09.2024r. do godz. 15:15.

Druk wniosku, niezbędne załączniki oraz zasady przyznawania środków na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy ze środków KFS zamieszczone są na stronie internetowej tutejszego Urzędu.

UWAGA:

Rozpatrzeniu będą poddane tylko i wyłącznie wnioski złożone w terminie naboru ogłoszonego przez Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej. Wnioski, które wpłyną do PUP przed terminem i po terminie naboru nie będą podlegały rozpatrzeniu.

W przypadku złożenia przez Pracodawcę wniosku nie zawierającego wszystkich załączników, wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia.
Fakt terminowego złożenia wniosku nie gwarantuje pozytywnego rozpatrzenia.
Rozpatrywanie wniosków zgodnie z zasadą kolejności wpływu nie obowiązuje.
Wnioski będą poddane rozpatrzeniu przez Urząd dopiero po zakończeniu ogłoszonego naboru.
Preferowane rozpoczęcie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy -  październik 2024r.

Zapraszamy do składania wniosków.
Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Urzędu w pokoju  nr 12A (I piętro), tel. 14 642 31 78 wew. 212
Informacje o publikacji dokumentu