-
WARUNKI:
- Aktualny wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.
- Posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz bazy technicznej do realizacji szkolenia.
-
WYMAGANIA:
- Dysponowanie odpowiednią kadrą prowadzącą zajęcia teoretyczne i praktyczne.
- Dysponowanie odpowiednią bazą techniczną niezbędną do przeprowadzenia zajęć.
- Zapewnienie miejsca do realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych.
- miejsce odbywania zajęć teoretycznych i praktycznych spełniało standard szkoleniowy pod kątem dostępności zgodnie z Wytycznymi w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020 z dnia 05.04.2018 r. (Załącznik nr 2 do w/w Wytycznych, Standard szkoleniowy (szkolenia, kursy, warsztaty, doradztwo) Rozdział 3. Realizacja szkolenia/kursu/warsztatu/doradztwa).
- materiały szkoleniowe były przygotowane w sposób dostępny i udostępnione uczestnikom szkolenia, co najmniej w wersji elektronicznej zgodnie z Wytycznymi w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020 z dnia 05.04.2018 r. (Załącznik nr 2 do w/w Wytycznych, Standard cyfrowy, Rozdział 3. Dokumenty elektroniczne oraz Standard informacyjno-promocyjny, Rozdział 3. Materiały. Informacja pisana.).
-
ZAKRES SZKOLENIA powinien uwzględniać m.in.:
- Podstawy prawne działalności przedszkola – prawo i polityka oświatowa;
- Prawa i obowiązki oraz statut pomocy/asystenta nauczyciela w przedszkolu;
- Pierwsza pomoc przedmedyczna oraz bezpieczeństwo i higiena pracy;
- Podstawy psychologii i pedagogiki;
- Metodyka pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz praca z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych;
- Komunikacja interpersonalna;
- Edukacja artystyczna (muzyczna, plastyczna, techniczna);
- Edukacja matematyczna i polonistyczna;
- Edukacja motoryczno-zdrowotna.
-
OFERTA POWINNA ZAWIERAĆ:
- Formularz propozycji szkoleniowej do przeprowadzenia szkolenia (Załącznik Nr 1)
-
TERMIN REALIZACJI:
- Rozpoczęcie szkolenia w terminie do 30 dni od dnia poinformowania przez tut. Urząd o powierzeniu realizacji szkolenia.
- Sierpień/Wrzesień 2023 roku. Dokładny termin realizacji szkolenia zostanie ustalony po wyłonieniu jednostki szkoleniowej.
-
KRYTERIUM OCENY OFERTY:
- Zasady wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej (Załącznik Nr 2).
-
INFORMACJE KOŃCOWE:
- Ofertę szkoleniową zgodną z załączonym Formularzem propozycji szkoleniowej oraz Zasadami wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej należy złożyć do dnia 28.07.2023 r. do godz. 15:30.
- Ofertę szkoleniową prosimy składać osobiście lub przesyłać pocztą na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 33, 33-200 Dąbrowa Tarnowska (pok. 17, I piętro).
Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej dokona analizy wszystkich otrzymanych w tym zakresie ofert szkoleniowych w oparciu o „Zasady wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej" stanowiące Załącznik do Zarządzenia Nr 8/2023 Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej z dnia 10 lutego 2023 i skontaktuje się z wybraną Instytucją Szkoleniową.