Projekt „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie działdowskim (II)” - Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie
Ogłoszenie o wolnym stanowisku urzędniczym oraz o naborze...
OGŁOSZENIE O WOLNYM STANOWISKU URZĘDNICZYM ORAZ O NABORZE KANDYDATÓW NA WOLNE STANOWISKO Podinspektor ds. administracji i obsługi Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności - 1 etat w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności przy ul. Lidzbarskiej 31A, 13-200 Działdowo, w Starostwie...
Spotkanie z Mobilnym Zespołem Rekrutacyjnym 45 Batalionu...
W dniu 4 lutego 2025 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Działdowie gościliśmy przedstawicieli Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 45 Batalionu Lekkiej Piechoty w Olsztynie. Na spotkaniu z Wojskowym Centrum Rekrutacji słuchaczom przedstawiono proces rekrutacji, szkoleń i służby wojskowej oraz szczegółowo objaśniono warunki...
Mobilny Punkt Rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji...
W dniu 4 lutego 2025 roku w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Działdowie zorganizowano Mobilny Punkt Rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostródzie. Przedstawiciel punktu przedstawił zainteresowanym informacje dotyczące służby wojskowej i procesu rekrutacji a także terminów szkoleń. Zainteresowanych...
Informacja WOT - ulgi podatkowe dla pracodawców...
Szanowni Państwo, na prośbę WOT informujemy, że od początku 2025 roku obowiązują ulgi podatkowe dla pracodawców zatrudniających żołnierzy Obrony Terytorialnej lub...
Informacja o portalu pracadlanauczyciela.pl
Szanowni Państwo, Na prośbę Grupy EKO-TUR przekazujemy informację o możliwości skorzystania z portalu z ofertami pracy dla nauczycieli. ...
Mobilny Punkt Rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji...
Zapraszamy do odwiedzin Mobilnego Punktu Rekrutacyjnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostródzie, który będzie gościł w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Działdowie w dniu 4 lutego 2025 roku w godzinach od 10.00 do 12.00.
Zakończenie naboru wniosków na jednorazowe środki na...
Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie informuje, iż z dniem 28.01.2025r. nabór wniosków na JEDNORAZOWE ŚRODKI NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ oraz...
Nabór wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego...
Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie organizuje nabór wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie zaprasza do odbioru...
Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie zaprasza do odbioru rozliczenia PIT-11 za 2024 rok w godzinach od 8.00 do 14.00 w pokoju nr 4 (parter).
Ogłoszenie - nabór wniosków na prace interwencyjne,...
Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie informuje, że prowadzi nabór wniosków na prace interwencyjne i dofinansowanie do wynagrodzenia dla osoby po 50-tym roku życia.
Projekt „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie działdowskim (II)" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027.
Okres realizacji projektu: 01.01.2024r. - 31.12.2024r.
Cel projektu: Zwiększenie możliwości zatrudnienia 344 osób bezrobotnych z powiatu działdowskiego.
Projekt skierowany był do:
osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Działdowie, w tym zwłaszcza znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, tj.:
- osób młodych w wieku 18-29 lat, w tym w szczególności nie uczestniczących w kształceniu i szkoleniu – tzw. osoby z kategorii NEET,
- osób w wieku 30 lat i więcej, należących do jednej z następujących grup:
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- kobiety,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby o niskich kwalifikacjach.
Zrealizowane zadania:
- pośrednictwo pracy: pośrednictwem pracy objęci zostali wszyscy uczestnicy projektu.
Pośrednictwo pozwoliło osobom uzyskać odpowiednie zatrudnienie zgodne z indywidualnymi kwalifikacjami i kompetencjami. Dla każdego uczestnika projektu opracowany lub zaktualizowany został Indywidualny Plan Działania, tak aby zidentyfikować konkretne potrzeby, a następnie dostosować do nich właściwe wsparcie służące poprawie sytuacji na rynku pracy lub uzyskaniu zatrudnienia.
Wsparcie dla osób młodych do 29 roku życia pozostających bez zatrudnienia udzielane było zgodnie ze standardami określonymi w „Planie realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce, Aktualizacja 2022", tzn. w ciągu czterech miesięcy od dnia przystąpienia do projektu osobom młodym zapewniono wysokiej jakości ofertę zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu.
- poradnictwo zawodowe: poradnictwem zawodowym objęte zostały osoby otrzymujące dotacje i bony na zasiedlenie. Poradnictwo ułatwiło osobom dokonanie wyboru odpowiedniego zawodu, pomogło w planowaniu rozwoju kariery zawodowej, jak również zwiększyło umiejętności poruszania się po rynku pracy.
W przypadku osób w wieku 18-29 lat, w tym osób z kategorii NEET doradca zawodowy dokonywał przed ich rozpoczęciem udziału w projekcie oceny umiejętności cyfrowych. W zależności od jej wyników, proponowane było osobie młodej w razie potrzeby uzupełnienie poziomu umiejętności w formie szkolenia, tak aby właściwa forma wsparcia mogła przebiegać na adekwatnym poziomie dostosowanym do umiejętności i potrzeb szkolonego. Szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych realizowane były w ramach niniejszego zadania przez specjalistę ds. rozwoju zawodowego ze środków pozaprojektowych Funduszu Pracy.
- staże: na staż skierowano 210 osób. Staże spełniające standardy wskazane w Europejskiej Ramie Jakości Praktyk i Staży pozwoliły nabyć lub uzupełnić osobom posiadane doświadczenie zawodowe, zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu, a tym samym zwiększyć szanse znalezienia zatrudnienia.
W ramach staży finansowane były koszty dojazdu do miejsca odbywania stażu - służące wsparciu mobilności geograficznej dla osób, u których zidentyfikowany został problem z zatrudnieniem w miejscu zamieszkania.
- refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy: zrealizowana została dla 30 stanowisk pracy (31 osób). Wsparcie w tej formie wspomagało tworzenie nowych miejsc pracy na lokalnym rynku pracy.
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej: udzielone zostały 50 osobom. Zadanie to służyło wsparciu w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej oraz przyczyniło się do rozwoju przedsiębiorczości i samozatrudnienia.
- bony na zasiedlenie: wsparciem w formie bonów objęte zostały 53 osoby. Realizacja bonów wspomagała zatrudnienie u przedsiębiorcy lub innego pracodawcy, a także umożliwiła osobom wstępne zagospodarowanie w nowym miejscu zamieszkania.
Wartość projektu:
6 402 609,42 zł, w tym:
- dofinansowanie projektu z UE:
5 442 217,97 zł
- wkład krajowy:
960 391,45 zł
#FunduszeEuropejskie