Na początku obrad rozmawiano m.in. o sytuacji na lokalnym rynku pracy. Dyrektor
J. Wiczkowski zwrócił uwagę na utrzymujący się od dłuższego czasu spadek bezrobocia.
W porównaniu do listopada 2017 roku odnotowano spadek liczby bezrobotnych o 120 osób.
W dalszym ciągu odnotowywany jest wzrost liczby składanych oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom. W pracodawcy zarejestrowali w PUP w Bytowie 75 oświadczeń. Przede wszystkim dotyczyły one obywateli Ukrainy. Dyrektor PUP poinformował również zebranych o środkach Funduszu Pracy przyznanych na 2019 rok na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia.
Kolejnym punktem obrad było podjęcie uchwał. Pozytywnie zaopiniowano m.in. zmiany
w podziale środków Funduszu Pracy i EFS na instrumenty i usługi rynku pracy realizowane w 2018 roku oraz zmiany w programach specjalnych: „Warto pracować", „Szansa na zmianę" oraz „Czas na pracę". W trakcie obrad został uchwalony plan szkoleń na 2019 rok., w którym duży nacisk położono na szkolenia indywidualne oraz szkolenia grupowe organizowane pod potrzeby pracodawców. Zaplanowano zorganizowanie szkoleń grupowych z zakresu: spawanie metodą MAG (135), operator wózka jezdniowego, operator maszyn roboczych, szkolenie komputerowe z egzaminem ECDL, profesjonalny sprzedawca, opiekun medyczny oraz szkolenie Moja firma.
Pod koniec zebrania dyrektor przedstawił obecnym informację na temat puli środków KFS przypadających dla powiatu bytowskiego, która w 2019 roku wynosi 350 000 zł oraz poinformował zebranych o priorytetach ich wydatkowania. Jednym z nich jest wsparcie kształcenia ustawicznego
w zidentyfikowanych zawodach deficytowych. W trakcie obrad członkowie PRRP pozytywnie zaopiniowali sposób wyboru zawodów zidentyfikowanych jako deficytowe w powiecie bytowskim, które w 2019 roku będą objęte wsparciem kształcenia ustawicznego w ramach środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.