Публикатор

Dodatkowa informacja PUP w Nysie

 W przypadku pytań prosimy o kontakt

 
Pracownik Zakres zadań Numer telefonu Adres e-mail
Małgorzata Zyzak Specjalista ds. rozwoju zawodowego 774489922 malgorzata.zyzak@nysa.praca.gov.pl
Joanna Pawlikowska Specjalista ds. rozwoju zawodowego 774489922 j.pawlikowska@nysa.praca.gov.pl

 

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie ogłasza nabór wniosków na szkolenia
w ramach umowy trójstronnej dla osób bezrobotnych

Trójstronna umowa szkoleniowa (TUS) zawierana jest na podstawie art. 40 ust. 2e ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2024 poz. 475 z późń. zm.) pomiędzy starostą, pracodawcą i instytucją szkoleniową i dotyczy sfinansowania przez urząd pracy szkolenia dla osób bezrobotnych na zamówienie pracodawcy.

Szkolenie to ma być dostosowane do potrzeb pracodawcy, który zobowiąże się do zatrudnienia po szkoleniu jego uczestników.

O podpisanie trójstronnej umowy szkoleniowej mogą ubiegać się wszyscy pracodawcy, w rozumieniu przepisów ustawy, którzy zamierzają zatrudnić osoby skierowane przez urząd pracy na szkolenie na podstawie tej umowy.

Pracodawca to jednostka organizacyjna, chociażby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudnia co najmniej jednego pracownika. Nie jest pracodawcą osoba prowadząca działalność gospodarczą niezatrudniająca żadnego pracownika. (zgodnie z definicją zawartą w art. 2 ust. 1 pkt. 25 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).

Szkolenie bezrobotnych na podstawie trójstronnej umowy szkoleniowej stanowi pomoc udzielaną zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis.

Pracodawca zainteresowany zamówieniem szkolenia dostosowanego do jego potrzeb składa w powiatowym urzędzie pracy właściwym ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności wniosek zawierający:
  • nazwę pracodawcy, adres siedziby i miejsce prowadzenia działalności,
  • oznaczenie przeważającego rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej według Polskiej Klasyfikacji Działalności,
  • wskazanie pożądanego poziomu i rodzaju wykształcenia lub kwalifikacji kandydatów na szkolenie,
  • wskazanie zakresu umiejętności, uprawnień, kwalifikacji do uzyskania w wyniku szkolenia,
  • wskazanie liczby uczestników szkolenia.
Do wniosku pracodawca dołącza:
  • zobowiązanie do zatrudnienia bezrobotnych skierowanych na szkolenie na okres co najmniej 7 miesięcy w trakcie lub po ukończeniu szkolenia lub po zdaniu egzaminu, jeżeli został przeprowadzony, bez względu na wynik egzaminu
  • zaświadczenie lub oświadczenie o pomocy de minimis w zakresie, o którym mowa w art. 37 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz. U. z 2023. Poz.702) 
PRZYJMOWANIE WIOSKÓW DO REALIZACJI SZKOLEŃ W RAMACH UMÓW TRÓJSTRONNYCH ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE W TRYBIE CIĄGŁYM OD 10.02.2025 DO WYCZERPANIA ŚRODKÓW.
 
Załączniki do pobrania:
 
 
 

Załączniki

Kopia 2023-2831 formularz
Kopia 2023-2831 formularz.xlsx 76 KB
Wniosek o sfinansowanie szkolenia w ramach trójstronnej umowy szkoleniowej_2025
Wniosek o sfinansowanie szkolenia w ramach trójstronnej umowy szkoleniowej_2025.docx 91 KB